Bezpečné, dizajnové a praktické. Asi nejako takto, by som opísala elektronické zámky na dvere. Keď sme dvere menili my, v predajni nám poradili, aby sme popremýšľali nad elektronickými zámkami Erice line elektro od LMmont. Predavačka nám začala hovoriť o všetkých výhodách, ktoré určite nie sú na zahodenie. Na druhej strane nás však odrádzala vysoká cena zámkov. Taktiež sme s hovorili, či potrebujeme až také zabezpečenie nášho domu. Nie sme žiadne celebrity a ani multimilionári, takže sa nám to zdalo možno až trochu prehnané. Keď sme si však doma a v pokoji prehodnotili všetky plusy, nakoniec sme sa rozhodli, že do toho ideme. Prečítajte si, čo od elektronického zámku čakať.
Bezpečný a praktický
Strácate neustále kľúče? Ak si necháte namontovať elektronické zámky, máte po probléme. Otvárajú sa kartou, čipom, no aj smartphonom. Tretia možnosť je nepochybne najlepšia, pretože mobily nestrácame až tak často.
Ak by ste dvere otvárali čipom a stratili by ste ten, stačí dvere jednoducho prekódovať. Žiadny zámočník a množstvo poplatkov za výmenu zámkov.
Výhodou je tiež to, že keď v dome bývate viacerí, môžete si na každého z členov rodiny nastaviť samostatný prístupový kód a navyše si vybrať čas, kedy môže kto vstúpiť do domu. my túto možnosť využívame napríklad vtedy, keď ideme na dovolenku a suseda chodí raz za čas poliať kvetiny. Nastavíme jej samostatný kód a vieme, kedy bola v byte ona. Viete, ako to je, dôveruj, ale preveruj.
Pôsobia elegantne
Toto síce nie je životne dôležité, ale zámky vyzerajú veľmi elegantne. Sú v podstate „zapustené“ do dverí, takže nemajú žiaden rušivý efekt. Hovorím, určite bez toho prežijete, no ak si potrpíte na to, ako vaša domácnosť vyzerá, tak ide o výrazný plus. Čo sa týka ceny, tak za elektronický zámok zaplatíte od nejakých štyridsať do sto eur. Všetko závisí od výrobcu a konkrétneho typu zámku.